Ära minna on hea, tagasi tulla veel parem / Peterburi reis #3


Kolmanda ja viimase päeva hommikul anti meile tunnike, et vaadata ringi turul. Ega seal mitte midagi erilist ei olnud - fake firmakad ja mehed, kes hirmsasti üritasid kõike maha müüa. Läksime hoopis üllatus-üllatus.. kosmeetikapoodi ja veetsime seal u 40 min. Sain eriti hea saagi kõigest 16€ eest. Eestis võib nii häid hindasid ootama jäädagi. 

Suundusime Peeter-Pauli kindlusesse. Mingit erilist vau-efekti see minus ei tekitanud, Iisaku katedraali on maetud paljud kuulsad tegelased, kelle kohta giid ka jutustas ja mind võibolla isegi oleks see jutt huvitanud, aga ma olin lihtsalt nii tüdinenud juba, et ei vaevunud süvenema. 


Keskpäeval lastakse kahuripauku ja selle me ka ära kuulsime. Mõnus mürts käis ikka ära ja nendel, kes filmisid, tegi käsi paraja jõnksu, mis on videolt kohe näha. 

Käisime veel vanglas, kust väidetavalt mitte keegi kunagi põgenenud ei ole. Vange muidugi sees ei olnud ja üldiselt oli kõik ära renoveeritud. Patarei vanglaga võrreldes nägi välja ikka korralikult tsiviliseeritum. 

Selleks korraks vaatamisväärsustega kõik, saime bussi ja lasime koheselt silma looja. Linna ääres tegime veel (lõpuks!!!) peatuse supermarketis ning ostsime igasugust nänni kaasa. 

Reisiga võib üldiselt rahule jääda, sest kõik päevad olid väga sisukad ja meie käigud olid hästi organiseeritud. Nägime ära suuremad vaatamisväärsused ja isegi kui kõike ei jõudnud korralikult vaadata, tekkis vähemalt huvi kunagi tagasi minna ja ise rohkem avastada. Giid oli normaalne, bussijuht lahe ja õpetajad püüdsid arvestada ka meie soovide ja ettepanekutega. Nii toreda seltskonnaga edaspidigi reisimise vastu ei ole mul mitte vähimatki, hea meelega läheks uuesti. Veendusin, et ära minna on hea, aga tagasi tulla veel parem. 

xoxo

Sildid: