La Vie Est Belle / Rooma

Pisale järgnes...

...Rooma


Rooma kolosseum

Rooma kolosseum on koht, kuhu peab minema korralikule giidituurile, et sellest ehitisest aru saada. Meil seda võimalust polnud ja seetõttu ei jätnud maailma suurim amfiteater endast ka erilist muljet. Sellegipoolest on kummaline mõelda, et juba 2000 aastat on see püsti seisnud.

Constantinuse triumfikaar, 315 AD

Rooma vanalinn on ülejäänud linnast madalamal ja taraga ümbritsetud, nii et tänavalt vaadates tekib tunne nagu vaataks lihtsalt keset linna püsti pandud maketti. Mulle meeldis kõige rohkem see, et vaatamata väga vanadele hoonetele jättis Rooma uue linna mulje. Tänavad olid väga korda tehtud, kõnniteede ääres kasvasid erinevad huvitavad puud ja igaltpoolt paistis mõni pargike. Just vanalinna ümbruses. Muidugi oli ka pisikesi tänavaid, mis jällegi meenutasid harjumuspärast Tallinna vanalinna.

Altare della Patria

Trevi purskkaev oli üks mu lemmikuid ehitisi oma "toore" väljanägemise tõttu. aga asukoht on sellel väga veider. Ühelt suuremalt tänavalt peab keerama tüüpilisele turutänavale, et sealt jõuda purskkaevuni, mis hõivab kogu platsi, nii et ümber jääb kitsas ringtänav. See oli esimene koht kahe päeva jooksul, mis oli täiesti ülerahvastatud. Käisime seal läheduses pastat ka söömas. Midagi viga sellel ei olnud ja tegelikult oli maitsev, aga isiklikult ootasin sealt midagi enamat. Samasugust pasta bologneset võin ma kodus sama hästi, kui mitte pareminigi teha. :D Ja üks soovitus - never ever ei tasu puuvilju osta tänavalt suvalisest puuviljaputkast. Mina näiteks ostsin 3 banaani ja 3 ploomi 8 euro eest... Ja need ei olnud isegi mitte kohalikud viljad. Eelmisel aastal Peterburis tegin sama lolli vea. 


Terves linnas on hoonestus valdavalt pruuni värvi. On see pruun nüüd siis roomlaste lemmik värv või lihtsalt hea ehitusmaterjal, kes seda teab. 

Vittorio Emanuele II sild

järgneb...

Arrivederci, amici!

Sildid: