La Vie Est Belle / Veneetsia

San Marinole järgnes...

...VeneetsiaVeneetsia linn asub Veneeta laguuni saartel. Minu jaoks on täielik müsteerium, kuidas need majad selle tohutu vee keskel veel üldse püsti püsivad. Oli selgelt näha, kuidas pidev vesi on fassaadile oma jälje jätnud. Linna keskel kaubandustänavate vahel on kanaleid vähem, aga meeletud gondlid tuletasid kogu aeg meelde, et viibime endiselt Veneetsias.  

Pool linna ühel pool Suurt Kanalit oli järjestikku täidetud kallite disaineripoodidega nagu Chanel, Prada, Louis Vuitton jne. Teisele poole kanalit jäid turg ja tüüpiline turistinodi. 

Suur Kanal
Suur Kanal


Meil avanes võimalus põigata läbi ka Veneetsia turult, kust saime selle aasta esimesi maasikaid, mis olid niiniinii head ja magusad! 


Huvitav oli see, et tavalise politsei asemel tiirutas kanalitel veepolitsei ja ka suurem osa linnaliiklusest ning kauba transpordist toimub mööda vett. Linna saartele saab spetsiaalsete paatidega ja saartel liikumine on võimalik ainult jalgsi.


Päeva Veneetsias tegi minu jaoks meeldejäävamaks asjaolu, et mul oli samal päeval ka 18. sünnipäev. Tegelikult mul erilist sünnipäeva tunnet ei olnudki, aga idee Itaalias täisealiseks saamisest oli iseenesest lahe.

Veneetsiaga lõppeb ka minu kevadise Itaalia reisi seeria. Endalegi oli tore meenutada neid imelisi hetki ja panna kirja ka see natuke, mis meeles oli. Blogi on mulle reisipäeviku asemel. Itaalia jättis mulle super hea mulje ja tekitas huvi sealset elu veel rohkem avastada ja kogeda. Kindlasti tahan minna tagasi ja leida sealt üles see miski, mis sellest korrast puudu jäi. 

Arrivederci, amici!

Sildid: